Автор Тема: Исправление локализации LeaderTask для РБ  (Прочитано 2300 раз)

Оффлайн Can4ez

• Способный
  • Репутация +24/-44
  • Сам себе злобный Буратино.
    • Просмотр профиля
Ну что, господа, прокинули меня с лицензией, но чего еще можно было ожидать? Просто выкладываю свою локализацию LeaderTask для Республики Беларусь, который делал с нуля, не знал что уже в новых версиях он есть - не хоронить же труды по качественному переводу. Вы спросите: В чем отличие от той локализации, которая в дистрибутиве? Я ниже перечислю одни из самых корявых ошибок встроенного перевода.
Отличия от встроенного в дистрибутив:
Первое слово(встроенный полутрасянковы(российский) диалект) - второе слово (Сапраудны Беларускі пераклад) - (мой перевод).
---------------------------
Настройкі -  Налады.
Перайменаваць - Пераназваць
Выбраць усе - Вылучыць усё
Add_Note=Дадаць заметку - Add_Note=Дадаць нататку
Sub_Note=Дадаць падзаметку  - Sub_Note=Дадаць паднататку
Notes=Заметкі - Notes=Нататкі
Sort_Ascending=Сартаваць па ўзрастанню - Sort_Ascending=Сартаваць па ўзрастанні
Sort_Descending=Сартаваць па ўбыванню - Sort_Descending=Сартаваць па змяншэнні
SmartColumns=Разумныя слупкі - SmartColumns=Разумныя калонкі
Executor=Выканаўца - Executor=Выканавец
Close=Закрыць - Close=Зачыніць
Delete=Скасаваць - Delete=Выдаліць
Align_Left=Па леваму краю - Align_Left=Па левым боку
Center=Па цэнтру - Center=Па цэнтры
Align_Right=Па праваму краю - Align_Right=Па правым боку
Font_Color=Колер шрыфту - Font_Color=Колер шрыфта
Copy=Капіраваць - Copy=Капіяваць
TwoPage=Дзве страронкі - TwoPage=Дзве старонкі
Uppercase=Усе вялікія - Uppercase=Усё прапісныя
Left=Улева - Left=Налева
Right=Управа - Right=Направа
Add_or_Remove_Buttons=Дадаць альбо убраць кнопкі - Add_or_Remove_Buttons=Дадаць або ўбраць кнопкі
Select=Выбраць - Select=Вылучыць
DeleteAllTasks=Скасаваць усе запісы - DeleteAllTasks=Выдаліць усе запісы
Acknowledgement=Падцвяржэнне - Acknowledgement=Пацверджанне
AmountDays=Колькасць дней - AmountDays=Колькасць дзён
SaveSuccessful=Даныя паспяхова захаваныя - SaveSuccessful=Дадзеныя паспяхова захаваны
SaveFailed=Не ўдалося захаваць даныя - SaveFailed=Не атрымалася захаваць дадзеныя
Select_date=Выберыце дату - Select_date=Вылучыце дату
Favorite=Выбраны - Favorite=Абраны
PasswordIncorrect=Пароль няверны! - PasswordIncorrect=Пароль няслушны!
ConfirmDelete=Падцвержаныя скасаванні - ConfirmDelete=Пацверджанне выдалення
SaveChangesTo=Захаваць змяненні ў - SaveChangesTo=Захаваць змены ў
ServerIPport=IP адрас и порт сервера - ServerIPport=IP адрас і порт сервера
SynchronizeSuccessful=Сінхранізацыя выбраных катэгорый праведзена паспяхова! - SynchronizeSuccessful=Сінхранізацыя вылучаных катэгорый праведзеная паспяхова!
SynchronizeLeaderTaskPDAIsNotFound=Не нзнойдзены LeaderTask КПК - SynchronizeLeaderTaskPDAIsNotFound=Не знойдзены LeaderTask КПК
DeleteOldSeries=Настройкі паўторнай задачы былі зменены. Папярэднія серыі будуць скасаваны незваротна (разам з падзадачамі і заметкамі), замест будуць створаны новыя серыі. Працягнуць? - DeleteOldSeries=Налады паўторнай задачы былі зменены. Папярэднія серыі будуць выдалены незваротна (разам з падзадачамі і нататкамі), замест будуць створаны новыя серыі. Працягнуць?
Event_name=Имя аб'екта - Event_name=Імя аб'екта
List_for_download=Фарміруецца спіс файлаў для загрузкі - List_for_download=Фармуецца спіс файлаў для загрузкі
Task_running=Задача пачатая - Task_running=Задача запушчаная
User_abort=Перапынена карыстальнікам - User_abort=Перарвана карыстачом (Каментар: lol)
Grid_blend_percent=працэнт змешвання з табліцай - Grid_blend_percent=адсотак змешвання з табліцай
Show_week_numbers=Адлюстоўваць нумар тыдня - Show_week_numbers=Адлюстроўваць нумар тыдня
Display_name=Адлюстоўваць як - Display_name=Адлюстроўваць як
Home_location=Дамашні адрас - Home_location=Хатні адрас
List_contact=Спіс кантактов - List_contact=Спіс кантактаў
RegisterIt=Каб працягнуць выкарыстоўванне, неабходна зарэгістраваць праграму. Зарэгіставаўшы праграму, Вы атрымліваеце: - RegisterIt=Каб працягнуць выкарыстанне неабходна зарэгістраваць праграму. Зарэгістраваўшы праграму, Вы атрымоўваеце:
Category9=Быт - Category9=Побыт
Task3=Падрыхтаваць справаздачу по продажам за люты 2009 - Task3=Падрыхтаваць справаздачу аб продажах за люты 2009
-------------------------------------
И это далеко не все неточности и ошибки встроенного в дистрибутив программы файла локализации - лишь основные.
Спасибо всем за внимание. Пользуйтесь, НА ЗДОРОВЬЕ, друзья!
Отдельное спасибо школьнику, который меня опередил в этом деле ;) Раз уж пришлось сравнить - то я поправил у себя немного оЧеПятоК;) и заодно мой файл локализации подходит пока под самые новые версии (тот файл, который я отправлял админу был под версию месячной давности ;)).
П.С. В файле локализации встроенного в дистрибутив - ошибок уйма, так что всем любителям всего самого Правильного - строго в кач! (sup)
http://ifolder.ru/12017636
« Последнее редактирование: 08 Мая 2009, 21:37:02 от Can4e »

Оффлайн Иван Абрамовский

• Администратор
  • Маэстро
  • Репутация +104/-4
    • Просмотр профиля
    • Органайзер LeaderTask
Re: Исправление локализации LeaderTask для РБ
« Ответ #1 : 12 Мая 2009, 13:02:39 »
Can4e, ключ выслан.